ASV šauri Zaudē Brazīlijai Konfederāciju Kausa Izcīņas Finālā - Matador Network

Image
Image
Image
Image

Pārdevējs pārdod Brazīlijas karogus pirms svētdienas fināla. - Foto: Aksels Buhrmans / Feature Photo: fabianoofficial.com

ASV uzstājas, bet nevar piedalīties Pasaules kausa “ģērbšanās mēģinājumā”.

ASV TŪLĪTĒJI zaudēja Brazīlijai svētdien notiekošajā Konfederāciju kausa izcīņas finālā Johanesburgā, pēc otrā puslaika atgriešanās pieckārtējie pasaules čempioni pieveica uzvaru ar 3-2.

Brazīlijai uzvara bija gaidāmais rezultāts neizšķirtā gājienā, kurā tika iekļauta uzvara ar 3-0 ASV pār grupu spēli.

ASV tas bija maz ticams turnīra iznākuma beigas, ko uzsvēra trešdienas uzvara pār pirmo numuru izlikto Spāniju. Neskatoties uz neapmierinošo zaudējumu, FIFA sacensībās izcīnītā otrā vieta ir visu laiku labākā ASV vīriešu komanda.

“Sajūta ir gan liela vilšanās, gan arī liels lepnums,” sacīja ASV galvenais treneris Bobs Bredlijs.

ASV vīri pārtraukumā devās ar satriecošu 2-0 pārsvaru. Klints Dempsejs guva pirmos vārtus 10. minūtē, pēc centrējuma ar galvu raidot Džonatanu Spektoru par saviem trešajiem turnīra vārtiem. Pēc 17 minūtēm Čārlijs Deiviss aizsūtīja zemu krustu aiz Brazīlijas aizsardzības Landonam Donovanam, kurš to izpildīja zemu un smagi. Tikmēr zvaigžņu spēles 45. minūtē no vārtsarga Tima Hovarda brazīlieši neļāva gūt vārtus.

Šis bija īstais brīdis, lai izbaudītu ASV futbola vēsturi. Kad Spānija jau bija pieveikta, likās, ka ASV gatavojas paveikt Brīnumu uz Zāles.

Image
Image

Brazīlijai nebija vajadzīgs ilgs laiks, lai atgrieztos. 38 sekundes otrajā puslaikā Luiss Fabiano guva vārtus, ar galvu atstājot aklo Hovardu bez iespējām. Pēc 15 minūtēm ASV tika saudzēti vārti uz Kaka galvenes, kas skaidri šķērsoja vārtu līniju, pirms Hovards to izsita.

Neatbildētais zvans nepārsteidza Brazīliju, un viņi turpināja pastāvēt ar pastāvīgu spiedienu uz laukuma abām pusēm. Neskatoties uz dažiem izciliem Hovarda un ASV aizsardzības glābumiem, Kakas izpildītais krusts beidzot devās uz Fabiano, kurš izvirzīja vadībā izlīdzinājumu.

Uzvarētāju vārti tika gūti 10 minūtes vēlāk, kad Brazīlijas izlases kapteinis Lucio no stūra sitiena sita vārtu virzienā.

Pat sarūgtināti par atteikšanos no 2-0 pārsvara, ASV vīrieši var turēt augstu galvu, pārejot uz jūlija CONCACAF zelta kausu un nākamo Pasaules kausa kvalifikācijas posmu. Šī bija ASV komanda, kas lielā mērā pārstāvēja sevi un CONCACAF, pārspējot Spāniju un izveidojot spēli finālā.

Varētu pat būt vērts doties pārgājienā uz Dienvidāfriku 2010. gadā: ja pēdējā nedēļa parāda kādu rādītāju, ASV komanda beidzot var būt gatava radīt nelielu troksni Pasaules kausa izcīņā.