Satura rādītājs:

Anonim
Image
Image

Mums, amerikāņiem, patīk mūsu sports. Milzīgi valsts gabali pieskaņojas “Super Bowl” sacensībām, kaut arī lielais vairums no mums nevarēja dot sūdu par kādu no komandām, un kaut arī lielākajai daļai no mums nav vēlēšanās redzēt puslaika šovu kopā ar Bruno Marsu. Mēs pat televīzijā vērojam beisbolu un golfa spēles, it kā tie būtu vasaras jura žurnāli - vienīgais garlaicīgākais.

Tad kāpēc atšķirībā no praktiski visām citām planētas valstīm ASV nav paņēmusi futbolu? Šeit ir dažas teorijas.

1. “Korporācijas mūs neļaus” teorija

Jautājot amerikāņiem, kāpēc viņi neskatīsies futbolu, atbilde parasti ir tāda, ka viņiem sports šķiet garlaicīgs. “Kāpēc es skatītos spēli, kuras beigās rezultāts var būt 0 - 0?” Tas būtu taisnība, ja Amerikas nacionālais sports nebūtu beisbols. Beisbolu ir neērti skatīties. Burtiski tas ir tikai vīriešu pulks, kurš četras stundas skrien pa apli, tikai 95% no šī laika viņi neskrien pa apļiem. Futbols beidzas pēc apmēram 90 minūtēm tāpēc, ka futbola līdzjutējiem ir ko darīt un viņi nevar pakavēties pie stadiona piecu papildu novēlējumu laikā. Tas ir tāpēc, ka viņi zina, kad teikt: "Ah, fuck it, pabeigsim spēli un iziesim dzerdami."

Arī “garlaicības” attaisnojums ir diezgan subjektīvs. Futbolu mīlošās valstīs, piemēram, Lielbritānijā un Argentīnā, man ir bijuši cilvēki, kas man saka, ka viņiem amerikāņu futbols šķiet garlaicīgs. Parasti tas ir vairāk tāpēc, ka viņi pilnībā neizprot noteikumus un stratēģiju, tāpēc viņi nevar identificēt neticamu spēli, kad viņi to redz. Tas pats attiecas uz nejaušiem amerikāņu faniem, kuriem ir futbols. Nav svarīgi, lai spēle būtu “garlaicīga” - tas ir spēles izpratnes jautājums.

Kas jums ir nepieciešams, lai saprastu sportu? Laiks ar to. Kā jūs ar to saņemat laiku? Tas parādās TV.

Šī ir visinteresantākā teorija, ko esmu dzirdējis: Amerikas televīzijas tīkli drīzāk demonstrētu beisbolu un amerikāņu futbolu televizorā, jo šiem diviem sporta veidiem ir pastāvīgi, bieži pārtraukumi, kuru laikā viņi var parādīt reklāmas. Savukārt futbolam nepieciešamas 45 minūtes bez pārtraukuma televīzijā. Šajā laika posmā Amerikas futbola spēlē varēja redzēt piecus komerciālus pārtraukumus.

Protams, jūs varat izvietot reklāmas futbola laukuma malās, taču nav garantijas, ka fani tās pamanīs. Jūs nevarat izvairīties no Geico reklāmas redzēšanas amerikāņu futbola spēles laikā. Un futbols, atšķirībā no Eiropas un Dienvidamerikas, pirms TV parādīšanās ASV nebija liels, tāpēc tīkliem nav reāla stimula daudz futbola demonstrēšanai. Kāpēc tas jādara, ja jūs varat nopelnīt vairāk naudas beisbolā?

2. “Amerikāņiem nav uzmanības koncentrācijas” teorijas

Šis, manuprāt, ir diezgan nejēdzīgs, bet apsvērsim to uz brīdi. Amerikāņi, jāatzīst, ir viegli apjucis pūlis. Viņiem patīk zināt, kad viņiem jāpievērš uzmanība, un amerikāņu sports viņus izturas šādi: “Sveiki, puiši, kovboji atrodas sarkanajā zonā! Atgriezieties televizorā!”Vai“Ei, puiši, Pujols ir trešajā bāzē!”Vai“Sveiki, puiši, tas ir basketbols! Kāds gūs vārtus ik pēc 30 sekundēm visā spēlē!”

No otras puses, futbolam vārtu gūšanas veids ir daudz lēnāks. Mērķi ir daudz retāk sastopami un rodas pēc lēnas, uztraukumiem pakļautas uzbūves. Ir daudz tuvu pietrūkstošo. Ir daudz “awwws”, kas skrien cauri pūlim. Mēs neesam pieraduši pie tā, ka mēs strādājam ar sportu. Ir pārāk viegli palaist garām to, kas, iespējams, būs vienīgais spēles mērķis. Šeit, Amerikā, netiek galā ar neapmierinātību, un pārāk daudz ir neapmierinātības, ka 10 sekundes varētu novērsties un izlaist 90 minūšu spēles izcelšanu.

Atkal es domāju, ka tas ir jautājums par spēles nesaprašanu vairāk nekā par kaut ko citu. Pārsteidzošs, iepazīstot futbolu, nav obligāti jāmetas, bet gan spēlētāju prasmes - cik veikli viņi rīkojas ar bumbu, cik nemanāmi tā pārvietojas starp viņiem, cik precīzi viņi var trāpīt komandas biedram no laukuma. Tajā ir vairāk netraucētu komandas elementu, kas, manuprāt, amerikāņiem, ņemot vērā viņu mīlestību pret citiem nozīmīgākajiem komandu sporta veidiem, piemēram, futbolu un hokeju, varētu pilnībā izdoties ar labāku izpratni un daudz iespaidīgāku pieredzi.

3. “Futbolistu prima donnas” teorija

Futbolistiem ir tendence darīt divas lietas, par kurām amerikāņi nav lieli fani:

1) Viņi veic niršanas.

2) Spēles laikā viņi valkā matu izstrādājumus.

Pirmais no tiem ir taisnīgs. Futbolisti mēdz slaukt savas traumas vai taisni izlikties, ka ir guvuši ievainojumus, kas apbēdina amerikāņu idejas par godīgu spēli. Bet kā norādīja draugs: “Viņi visu laiku nedarbojas basketbolā, bet parasti tas ir tikai divu punktu vērts. Tas ir, piemēram, divi procenti no kopējiem punktiem, kas tiks gūti spēles laikā. Tādā gadījumā jūs varat atļauties izskatīties kā lielāks vīrietis. Futbolā pareizajā situācijā nediena var nozīmēt vārtus, kas ir no 20% līdz 100% no spēlē gūtajiem punktiem. Skatiet, cik daudz basketbolistu sāk slaukt savas nedienas, kad tas tā ir.

Un es nevaru aizstāvēt matus. Amerikāņi ir dīvaini par savu machismo. Mums vienkārši vajadzētu pie tā pierast.

4. “Amerikā ir citi sporta veidi” teorija

"Eh, es jau tagad uz sava šķīvja esmu ieguvis pārāk daudz sporta veidu, " nekad neteica neviens. Sports nav tāds kā Troņu spēle. Jums nekad nav nepieciešams “panākt”, skatoties katru spēlēto spēli. Viņi visi stāv paši.

Bet amerikāņiem ir virkne citu nozīmīgu sporta veidu, kurus viņi diezgan bieži skatās: futbols, beisbols, basketbols, hokejs. Tie var aizpildīt gadu, ja vēlaties tos visus. Bet lielākajai daļai cilvēku tas nav, un daudzi cilvēki būtu vairāk nekā priecīgi, ja viņiem būtu cits sporta veids, lai viņus atrautu no reālās pasaules raizēm.

Es domāju, ka futbols Amerikā pieaug. Es domāju, ka vairāk cilvēku, kurus pazīstu, skatās Premjerlīgas spēles un Pasaules kausu nekā jebkad agrāk. Bet es esmu amerikānis, maldīgi optimistisks pret pēdējo.